Bez kategorii

Kojące brzmienie muzyki

Posted On 29 marca, 2020 at 4:42 pm by / Możliwość komentowania Kojące brzmienie muzyki została wyłączona

    

Najstarsza z Matek ludzkości to muzyka. Towarzyszy człowiekowi od samego początku, chociaż nie ustalono dokładnie od kiedy. Nieustannie zmieniające się upodobania czynią z niej wysoce wyspecjalizowaną gałąź sztuki.

Bogaty dorobek naszej cywilizacji w szerokiej mierze oparty jest o moc dźwięku. Powstająca w ludzkim mózgu myśl ubierana jest w słowa, często wypowiadane w harmonijnym brzmieniu przestrzeni i czasu. Tak powstawały najpiękniejsze pieśni opiewające bohaterskie i sentymentalne wyczyny mężów, kochanków czy zwyczajnych ludzi. Aby te słowa brzmiały jeszcze piękniej, człowiek zaczął wymyślać i wykorzystywać różne przyrządy zwane instrumentami. Aranżacje dźwięków stały się z czasem tak piękne i melodyjne, że zaczęto rezygnować z wokalizy ludzkiego głosu, rozkoszując się samym brzmieniem melodii. Delikatnie wkradająca się w najczulsze zakamarki ludzkich serc muzyka stała się ogromną ostoją dla harmonijnej i subtelnej przestrzeni ludzkich dusz. Poprzez muzykę wyrażano najgłębsze uczucia i najdelikatniejsze emocje. Muzyka do dziś przynosi słuchaczowi radość, sentyment, spokój, ekspresję… Muzyka pobudza i wycisza, kołysze, a czasem nawet niepokoi. Muzyka jest jak ludzka natura – dokładnie tak samo nieodgadniona i tajemnicza, a jednocześnie przynosząca ukojenie bądź siłę.

W głębokim rozkwicie obecnego poziomu techniki i zawrotnej wręcz prędkości życia człowiek coraz częściej wyraża zapotrzebowanie na coraz szersze wykorzystanie mocy dźwięków. 

W równowadze harmonijnego trybu postępowania, obok wielkich i dynamicznie rozwijających się firm, powstają profesjonalne ośrodki wellness & spa. Trudno się dziwić, ponieważ wciąż podświadomie zakodowany pęd do najwSPAnialszego standardu i poziomu życia wręcz wymusza takie kierunki. Obok pięknych gabinetów solaryjno- -kosmetycznych stosuje się naturalne techniki odprężenia zmęczonych organizmów poprzez masaże i inne zabiegi. Wszędzie tam słyszymy muzykę – dźwięk, który w swym brzmieniu potęguje sugestie wyciszenia, relaksu czy odprężenia. 

W takiej równowadze i harmonii nasze życie jest bardziej skuteczne. Co to znaczy „skuteczne życie”? Może komuś wydawać się to nieco paradoksalne, bo przecież żyje każdy. Tak. To prawda. Prawda dlatego, że takie właśnie są nasze myśli. Ale czas zadbać o jakość – jakość spełnienia i samorealizacji. Innymi słowy – czas obudzić zastygłe marzenia, nawet te z dzieciństwa i zacząć cieszyć się życiem dokładnie tak, jak czynią to dzieci. Życie, to wszystko co wiąże się z pełnią samorealizacji i samoakceptacji. W odróżnieniu od roślin i zwierząt człowiek ma z tym nieco inne problemy niż reszta świata. A to dlatego, że w pewnym sensie jest panem swojego życia. Wszyscy jesteśmy panami swojego życia!

najwSPAnialsza.pl to wyzwanie mające na celu sprostać oczekiwaniom najbardziej wybrednych klientów.

Dlatego twórcami naszej muzyki są znani i cenieni kompozytorzy w profesjonalnej dziedzinie relaksu i wyciszenia. Korzystając z doświadczeń są w stanie komponować taką muzykę, która z łatwością „opiera się” próbie czasu. Jest zawsze piękna, relaksująca – a co najważniejsze – działa skutecznie na podświadomość, dostarczając słuchaczowi niezapomnianych doznań. Jednym z najcenniejszych walorów proponowanej przez nas muzyki jest fakt, że jest przyswajalna dla każdego, bez względu na upodobania muzyczne.

Jogging – Przemysław Igiel 

Relaks dynamiczny dla Państwa proponowany w najwSPAnialsza.pl to Jogging Przemysława Igiela. Płyta zawiera 13 nagrań o łącznym czasie ok. 70 minut. Ten dynamiczny relaks dedykujemy wszystkim tym, którzy cenią aktywny wypoczynek – pełen ekspresji i dynamiki, który w delikatnych aranżacjach etnicznych nadaje tempo fitnesowego wypoczynku.

Afirmacje mp3 

Po raz pierwszy mamy przyjemność zaproponować Państwu profesjonalnie opracowane relaksacje słowno-muzyczne, które szczególnie dedykujemy osobom wciąż poszukującym odpowiedzi na najważniejsze pytania swojego życia lub zwyczajnej motywacji do dnia codziennego. Tutaj doskonale sprawdzają się afirmacje – sugestie, które perfekcyjnie programują podświadomość w pozytywnym nastawieniu do życia i pracy. Na płycie Afirmacje mp3 odnajdziecie Państwo aż 10 godzin różnych tematów bardzo pomocnych w pracy nad rozwojem własnej osobowości i polepszaniu jakości życia. Pozytywne myślenie, prosperity, wyciszenie, bezpieczeństwo, poczucie własnej wartości – to tylko niektóre zalety afirmacji.
Stosowane systematycznie, dają niesamowite rezultaty praktycznie w każdej dziedzinie życia.
A co najważniejsze – można ich słuchać nawet podczas jazdy samochodem.

Wizualizacje mp3 

Dla osób o bardziej zaostrzonych wymaganiach proponujemy zestaw mp3 – Wizualizacje. Zawiera on aż 10 różnych tematów wizualizacyjnych, które w zdecydowanie skuteczniejszy sposób wpływają na zmianę programu życia, a tym samym na polepszenie jego jakości. Tematy wizualizacji to głębia relaksu i wyciszenia, co optymalnie pozwala zwiększać wydajność i kreatywność działania oraz uzdrawiająco wpływa na organizm ludzki. Aby wizualizacje okazały się skuteczne, należy w chwili odsłuchiwania zarzucić wszelką aktywność. Najlepiej pozwolić sobie na chwilę relaksu (można się położyć) i poddać ciepłemu, miłemu głosowi, który w tle muzycznym poprowadzi w krainę wyobraźni powodując, po dłuższej i systematycznej pracy z jakimkolwiek tematem wizualizacji, wprowadzanie jej w życie. Czy warto? Odpowiedzcie sobie sami, pamiętając jednak, że ludzie sukcesu wciąż „opierają” się w swoim działaniu na marzeniach…

Mistyczna Podróż – Artur Sycz 

Płyta CD jednego z najznakomitszych kompozytorów współczesnej muzyki instrumentalnej, który w swym niestandardowym brzmieniu wykorzystuje stylizację etniczną i mistyczną. Ci z Państwa, którzy cenią dobrą jakość i nieustanną zmienność, na pewno docenią walory tej płyty.

Roman Rybacki
Źródło: www.solarium.net.pl
„SOLARIUM & Fitness” nr 3/2007 ss 150-151

NASI PARTNERZY