Bez kategorii

Mistyczny pocałunek

Posted On 29 marca, 2020 at 4:39 pm by / Możliwość komentowania Mistyczny pocałunek została wyłączona

Masaż ciepłymi olejami Celebrity jest zainspirowany starożytnym, indonezyjskim systemem uzdrawiania, w którym wykorzystuje się głębokie oddziaływanie dłoni, elementy jogi, akupresury i refleksoterapii w celu osiągnięcia harmonii ciała, duszy i umysłu.

„Ciało, które regularnie masowane jest olejem, nie dozna urazu nawet jeśli będzie poddane ciężkiej pracy. Ciało obdarzone dotykiem przez codzienny masaż ciepłym olejem ziołowym staje się silne i pełne gracji do późnej starości”.(Charaka Samhita)

Specjalnie dobrane ruchy pozwalają na całkowite odprężenie, podczas gdy aromatyczne kompozycje poszczególnych olejków, na przemian rozluźniają i pobudzają prawą i lewą stronę ciała, oddziałując tym samym na półkule mózgowe. Każdy ruch podczas masażu stanowi swego rodzaju rytuał, sposób umożliwiający opiekę nad duchem i ciałem. Ciepłe olejki doskonale współgrają z rękami masażysty, redukując napięcie i przynosząc natychmiastowe ukojenie.

Celem masażu jest nadanie jędrności ciału, przywrócenie równowagi energetycznej, usunięcie toksyn, poprawa wydolności fizycznej. 

Przeplatające się kombinacje ruchów głaskania o różnej intensywności skutecznie rewitalizują cały organizm.

Pierwszym krokiem jest wizualne podzielenie ciała na dwie połowy, gdzie punktem odniesienia jest głowa oraz linia kręgosłupa. Bardzo charakterystycznym efektem podczas dłuższego masażu lewej części ciała jest wrażenie osłabionego czucia po prawej stronie i skupienie się na bodźcach po stronie masowanej. Kiedy przechodzimy do masażu prawej strony ciała, w pewnym momencie dochodzi do wyrównania progu odczuwania po obu stronach ciała, a następnie zintensyfikowania wrażeń prawej połowy. Kiedy wykorzystana zostanie paleta technik i chwytów, dążymy do zbalansowania energetycznego klienta i ponownego wyrównania jego odczuć percepcyjnych. Dysbalans odczuć, do którego dochodzi, ma silny wpływ na rozwinięcie u osoby poddanej zabiegowi świadomości swojego ciała, a przez to jego lepszego poznania. Masaż ten, wprawdzie oparty na pewnych zasadach, dopuszcza jednak dużą dozę własnej inwencji, co również stanowi o jego wyjątkowości.

Elementem mającym istotny wpływ podczas tego masażu jest zastosowanie aromaterapii.

Ciało masujemy używając dwóch rodzajów olejów. Umieszczamy je dodatkowo w podgrzewaczach kominkowych, które stawiamy w pobliżu twarzy klientki, dzięki czemu intensyfikujemy ich właściwości. Działania te mają za zadanie wprowadzenie w stan głębokiego relaksu oraz pobudzenie zmysłów czucia i powonienia.

Niewątpliwą zaletą tego masażu jest także możliwość odpowiedniego dobrania poszczególnych olejków, ukierunkowanych na potrzeby danej skóry. 

Olej kokosowy to bogate źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych o właściwościach regenerujących, nawilżających i wygładzających. Z kolei olej pozyskiwany z nasion migdałowca bogaty jest w kwas oleinowy, linolowy, witaminy i minerały. Kompleksowo pielęgnuje wymagającą, suchą skórę, łagodzi podrażnienia, zmiękcza i odżywia. Dzięki silnemu działaniu antyoksydacyjnemu opóźnia procesy starzenia się skóry. Bogaty w teobrominę, kofeinę i witaminy olej czekoladowy to doskonały preparat wyszczuplający i wspierający walkę z cellulitem. Połączenie tych wszystkich elementów tworzy wyjątkowy, niezapomniany dla klienta rytuał.mgr fizjoterapii Barbara Przybylska
Menedżer Clarena SPA 
źródło: www.solarium.net.pl
„SOLARIUM & Fitness” nr 4/2009 ss. 76-77

NASI PARTNERZY

Proszę wybrać album