Bez kategorii

Rytuał dla ciała i umysłu

Posted On 29 marca, 2020 at 4:47 pm by / Możliwość komentowania Rytuał dla ciała i umysłu została wyłączona

Delikatne ruchy palców wcierające w skórę kremy, olejki i balsamy, przekazują pokaźny ładunek pozytywnych emocji. Najbliższe otoczenie zamienia w ciepły, bezpieczny kokon – tak trafnie opisał masaż B. Andrieu.

O pozytywnym działaniu masażu nie trzeba nikogo przekonywać. Wiadomym jest, że poprawia sprężystość mięśni, jednocześnie łagodząc bóle. Usprawnia przewodzenie bodźców nerwowych w synapsach, przez co skutecznie poprawia koordynację ruchów i zwiększa szybkość reakcji. Stymuluje przepływ krwi, przyspiesza zaopatrywanie komórek w substancje odżywcze oraz tlen. Masaż uaktywnia również pracę układu immunologicznego – przyspieszając przepływ chłonki. Ma ogromny wpływ zarówno na ciało jak i umysł. Zmniejsza napięcia psychiczne, a w stanach pobudzenia, odpowiednio wykonany, skutecznie uspokaja.

Biorąc pod uwagę dobroczynny wpływ masażu na organizm ludzki, Clarena wprowadziła do oferty spa autorski masaż Infinity. Jest to wyjątkowy rytuał splatający w sobie cechy masażu klasycznego, filozofii ayurvedyjskiej z elementami mau-ri i ćwiczeń tai-chi. Jego szczególnym atutem jest wyjątkowe podejście do klienta.

Magiczny Dotyk Indii

Bazą do stworzenia masażu była wywodząca się ze starożytnych Indii Ayurveda, będąca holistycznym systemem medycyny naturalnej, działającej wielopoziomowo: Ciało, Umysł, Duch. Czerpiąc z jej bogactwa, Clarena stworzyła wyjątkowy rytuał dla osób żyjących w ciągłym zabieganiu i stresie, mających problemy z bezsennością i innymi dolegliwościami fizycznymi. Charakteryzuje go naturalność płynnie przenikających się ruchów. Masażysta w swojej pracy wykorzystuje system oddechu i ruchów zaczerpnięty z taichi, koncentrując się na centralnych punktach energetycznych ciała (czakramach).

Masaż Infinity przywraca prawidłowy przepływ energii.Poprawia sprawność fizyczną i umysłową, wspomaga przemianę materii oraz detoksykację organizmu. Dodatkowym atutem masażu jest niezwykła efektowność. Infinity wzbudza konotację rytualnego tańca. Aby wprowadzić w odpowiedni nastrój zarówno osobę masującą, jak i poddającą się 3 zabiegowi, musi mu towarzyszyć odpowiednio dobrany podkład muzyczny.

Znakomitym uzupełnieniem czasu spędzonego na zabiegu jest muzyka z najwSPAnialszej kolekcji pod słońcem. Dostarcza ona głębokich wzruszeń, przynosi odprężenie i ukojenie. Idealną propozycją harmonijnie łączącą się z zabiegiem Infinity jest muzyka na płycie pod orientalnym tytułem Magiczny Dotyk Indii. Głębokie aranżacje instrumentalne z elementami brzmień etnicznych zabierają w mistyczną podróż. Subtelny wokal, żywe instrumenty i fantastyczne kompozycje to niezapomniana podróż nie tylko egzotyczna, ale również w głąb osobowości. Muzyka, oprócz piękna, posiada również głębokie walory terapeutyczne, dzięki czemu może być wykorzystywana do masaży jak i innych zabiegów relaksujących.


Małgorzata Zdziebko-Zięba
źródło: www.solarium.net.pl
„SOLARIUM & Fitness” nr 2/2008 ss 96-97

NASI PARTNERZY

Proszę wybrać album