Bez kategorii

Harmonia Zmysłów

Posted On 29 marca, 2020 at 4:36 pm by / Możliwość komentowania Harmonia Zmysłów została wyłączona

Wrocławskie Centrum Szkoleniowe Clarena gościło w maju kosmetyczki, masażystów oraz fizykoterapeutów z całej Polski na I Ogólnopolskim Forum Masażu Kosmetycznego.

Spotkanie otworzył wykład dr Agnieszki Pisuli „Wstęp do masażu”, będący prologiem następujących po nim pokazów. Po wprowadzeniu teoretycznym specjalistka ds. SPA Justyna Żukowska-Szklarczyk zaprezentowała najnowszy firmowy masaż Infinity. Zabieg jest wyjątkową kombinacją masażu klasycznego, filozofii ayurvedyjskiej z elementami masażu mau-ri i ćwiczeń tai-chi. Wprowadzeniem do niego jest rozpoznanie potrzeb klienta podczas wcześniejszego wywiadu i przeprowadzenia testu zapachowego polegającego na podsunięciu kilku nut zapachowych o różnej specyfice. Podświadomość pomaga w wyborze i jest to jednocześnie odpowiedź na aktualne, wewnętrzne potrzeby organizmu. Bazą do jego stworzenia była Ayurveda – wywodzący się ze starożytnych Indii system holistycznej medycyny naturalnej. Jest to jednocześnie medycznometafizyczna wiedza o uzdrawianiu oraz filozofia życia, której celem jest całkowita równowaga ciała, umysłu i ducha. Czerpiąc z jej bogactwa powstał wyjątkowy rytuał idealny dla osób żyjących w stresie, zabieganych, mających problemy ze snem i potrzebujących wewnętrznego wyciszenia. Masaż cechuje naturalność płynnie przenikających się nawzajem ruchów, dzięki czemu jest niezwykle spektakularny – sprawia wrażenie rytualnego tańca. Osoba masująca podczas wykonywania zabiegu wykorzystuje układ oddychania i ruchu zasięgnięty z tai-chi koncentrując się na strategicznych punktach energetycznych ciała – czakramach. Prawidłowy przebieg energii zostaje przywrócony, dzięki czemu masaż pomaga przeciwdziałać zaburzeniom układów: trawiennego, hormonalnego i nerwowego. Skutecznie usuwa skutki zmęczenia, poprawia sprawność fizyczną i umysłową, jak również wspomaga przemianę materii, a co za tym idzie detoksykację organizmu. Idealne jego dopełnienie stanowi wyjątkowa oprawa muzyczna i wizualna – orientalna muzyka i specjalnie dobrane świece zapachowe.

Wyjątkowy pokaz masażu ciała Lomi Lomi Nui dały Renata Siepietowska i Barbara Jaworska. Jego nietuzinkowość polegała na jednoczesnym, zsynchronizowanym masowaniu ciała przez obie masażystki. Lomi Lomi Nui wywodzi się z tradycji wysp hawajskich. W dosłownym tłumaczeniu oznacza on uciskanie, pocieranie, ugniatanie lub też „dotykanie łapą zadowolonego kota”. Jest jednym z najbardziej tajemniczych i niezgłębionych masaży – kryje się za nim filozofia Huny, według której świat jest przenikającą się energią, którą można wykorzystywać dla własnych potrzeb. Pierwotnie był wykonywany w hawajskich świątyniach. Miał on pomagać w podjęciu ważnej decyzji, a także był traktowany jako inicjacja w dorosłe życie. Dziś jest zabiegiem cenionym i wyjątkowo popularnym w ośrodkach SPA. Jego celem jest nie tylko odprężenie i rozluźnienie mięśni, ale i wyzwolenie duszy z negatywnych emocji.

Pozwala odzyskać wewnętrzny spokój oraz wprowadza w stan głębokiej relaksacji.

Masaż ciała zaprezentowała również Justyna Pardej – wykonała ona zabieg z elementami masażu klasycznego o działaniu relaksującym, uspokajającym i odprężającym. Rozluźniający masaż pleców likwidujący nadmierne napięcie mięśni, szyi i barków pokazała Renata Szepietowska. Zainteresowanie wzbudził zabieg refleksoterapii stóp wykonany przez Monikę Miller. Polega on na uciskaniu stref odruchowych, przez co poprawia krążenie krwi i limfy, łagodzi napięcia nerwowe i sprzyja harmonii organizmu.

Dużym powodzeniem cieszyły się również masaże twarzy. Pokaz masażu Anty Ageing z elementami akupresury zaprezentowała Ewa Łuczak. Zabieg poprzez stymulację mięśni naturalnie liftuje, sprzyja dotlenieniu i przeciwdziała starzeniu się skóry, a także uskutecznia wchłanianie substancji aktywnych z użytych do masażu kosmetyków. Zastosowanie elementów drenażu limfatycznego pozwala na poprawę owalu twarzy i likwidację obrzęków. Może to być świetna alternatywa dla mechanicznych, inwazyjnych i kosztownych zabiegów medycyny estetycznej. Filozofię i pokaz masażu pędzelkowego przedstawiła Agnieszka Niemirowska z krakowskiego oddziału Clareny. Jest to rytuał wywodzący się z krajów azjatyckich i wykorzystywany przy okazji zabiegów pielęgnacyjnych twarzy, szyi i dekoltu. Łagodne ruchy z użyciem pędzelków wykonanych z naturalnego, miękkiego włosia wprawiają w stan głębokiego relaksu i odprężenia, przywracają skórze naturalną równowagę i uelastyczniają ją. Masaż relaksacyjny twarzy zaprezentowała również Anna Pilśniak.

Na zakończenie pokazów można było zobaczyć rewolucyjne działanie masażu Rolletic, wykonywanego za pomocą bębna pokrytego rzędami wypustek, kręcącego się ze stałą prędkością zgodnie z kierunkiem przepływu limfy w organizmie. Urządzenie wykorzystując technikę akupresury miejscowo redukuje ilość tkanki tłuszczowej i przyczynia się do spadku wagi.

I Ogólnopolskie Forum Masażu Kosmetycznego okazało się świetną okazją do wymiany doświadczeń i poznania nowych technik. W związku w dużym zainteresowaniem Clarena planuje kolejne tego typu spotkania. Firma zaprasza również na kursy masażu przygotowane specjalnie z myślą o kosmetyczkach.


Joanna Mężyk
źródło: www.solarium.net.pl
„SOLARIUM & Fitness” nr 2/2008 ss 70-71

NASI PARTNERZY

Proszę wybrać album